O czym świadczy wynik USG tarczycy 29-latki?

Chciałam zapytać o interpretację usg tarczycy, co to oznacza? Tarczyca normoechogenna. W PPT w części górnej niejednorodny obszar mieszanej echogeniczności o wym. 13 x 12,5 x 17 mm, z obecnością przestrzeni płynowych, drobnych zwapnień oraz z uwidocznionym w opcji CD unaczynieniem obwodowym i niewielkim centralnym- wsk.BAC, dalsza diagnostyka; poza tym w dolnym biegunie obszar płynowy z przyściennym zwapnieniem śr. 6 mm. Okoliczne węzły chłonne szyjne zatokowe. Przytarczyc nie uwidoczniono.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest biopsja aby rozpoznać charakter powyższej zmiany, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza endokrynologa.