O czym świadczy wysoka awidność wirusa?

Przed 10 tygodniem ciąży miałam robione badania w kierunku toksoplazmozy. igg oraz igm wyszły dodatnie. Lekarz ginekolog zalecił wykonanie awidności toxo igm, której wynik wynosi 81 przy normach do 40 niska, od 40 w górę wysoka. Po 2 miesiącach zlecił mi również powtórzenie toxo igm. Wynik jest o 0,1 mniejszy niż poprzednio. Czy normalne jest, że przeciwciała toxo igm tak wolno spadają? czy wysoka awidność świadczy o starym zakażeniu i nie zagraża dziecku (badanie awidności w 11 tygodniu)?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna w takim wypadku konieczna jest konsultacja lekarza chorób zakaźnych