O czym świadczy wysoki poziom insuliny?

Jaka jest norma insuliny? Badania wykazały że: Insulina 0 - 5,6 Insulina 30 - 29,5 Insulina 60 - 100,3 Insulina90- 19,5 Insulina 120- 40,8 Bardzo proszę podanie norm insuliny w poszczególnych odstępach czasowych. O czym świadczy u mnie wysoki poziom insuliny? Zdiagnozowano u mnie hiperinsulinemię oraz zespół policystycznych jajników (wysoki poziom androgenów 7,7).
ponad rok temu

Szanowna Pani, nie ma jednoznacznie uznanych norm stężenia insuliny w podanych przez Panią przedziałach czasowych, mam rozumieć, że jest to czas po wypiciu glukozy? Ilu? Nie podaje Pani również jednostek w jakich otrzymała Pani wyniki, z tego powodu trudno nawet podać normę insuliny na czczo.
Hiperinsulinemia jest typową składową zespołu policystycznych jajników. Świadczy o tym że Pani trzustka musi wydzielić odpowiednio dużą ilość insuliny, aby zmetabolizować podaną glukozę. Tkanki obwodowe - mięśnie, wątroba - są "oporne" na działanie insuliny i aby zużyły glukozę stężenie insuliny, która jest do tego konieczna, musi być wyższe.