O czym świadczy wysoki puls przy nerwicy?

Witam, mam 20 lat, choruje na nerwice i obecnie jestem przeziębiona, całą noc i dzisiaj mam bardzo wysoki puls ok 100-120, 6 miesięcy temu miałam ekg, 2 miesiące temu wszystkie inne podstawowe badania i wszystko było w porządku, czy powinnam się martwić tym że puls tak długo jest taki wysoki?

Witam Panią,
Napisała Pani, że jest Pani przeziębiona. Jeżeli na przeziębienie stosuje Pani jakieś leki, proszę sprawdzić czy ich działaniem ubocznym nie jest podwyższenie parametrów, o których Pani pisze. Niektóre leki obniżając gorączkę, eliminując bóle głowy czy bóle stawowe, jednocześnie zwiększają np. ciśnienie krwi. Informacje zawarte w ulotce mogą wyjaśnić przyczynę. Lekarz dobierze lek, który nie będzie mieć takiego wpływu na Pani organizm.
Jeżeli natomiast nie zauważa Pani takiej zależności, a wysoki puls będzie się utrzymywał, trzeba skonsultować się z kardiologiem. Martwienie się na pewno nie pomoże w obniżeniu tętna, a przyczyna wcale nie musi być poważna.
Serdecznie Panią pozdrawiam

Witam Panią
Jeżeli wyniki badań są w porządku, to opisane
przez Panią objawy mogą mieć podłoże emocjonalne
czyli są natury psychologicznej.
Przyczyną podwyższonego tętna zwykle są przeżywane
emocje, stres czy właśnie nerwica.
Dlatego trudno Pani ustabilizować puls.
Niezmiernie ważne jest wyleczenie nerwicy
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno
z objawami jak i przyczynami nerwicy.
oraz jej konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl