O czym świadczy wysokie ciśnienie i puls?

O czym świdczy wysokie cisnienie i puls? Jak mam wysoki puls to mam tez wysokie cisnienie krwi.Czym to może być spowodowane?lekarze narazie nic nie wykryli,badania ogolne w normie.dusznosci w klatce,uciski glowy,kolatania serca są,odstawilam metocard stopniowo, i to wszystko powróciło

Lek. Marta Gryszkiewicz

Są to objawy nadciśnienia tętniczego i napadowej tachykardii.
Wskazane badanie Holtera.
O badaniu może Pani więcej przeczytać pod poniższym linkiem:

http://portal.abczdrowie.pl/holter-ekg