Kobieta , 34 lata Moja córka ma 20 m-cy i mówi jedynie: mama, niania, nie, nie ma, dzi dzi. Zauważyłam, że wysuwa do przodu dolną szczękę. Kiedy śpi i zajrzę jej do buzi to raz ma dolne ząbki na górnych, innym razem odwrotnie. Nie wiem, czy tak robi specjalnie, czy ma coś ze zgryzem. Wcześniej mówiła jeszcze baba, dada, dziadzia, papa, teraz już tego nie mówi. Wcześniej też nie zauważyłam tego nieprawidłowego zagryzania ząbków, ale teraz to już trwa z 5 m-cy, więc nie wiem czy to wada, czy ona robi to celowo.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania kontrolne dzieci – Aby ocenić stan zdrowia dziecka, jego rozwój fizyczny i psychiczny, ewentualne ograniczenia w wyborze zawodu, zdolność do podjęcia nauki i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, wykonywane są tzw. bilanse. Są to badania kontrolne, które przeprowadza StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: