O czym świadczy wysypka po anginie?

Witam. Mialam angine ropna. Bralam antybiotyk Zamur 500 przez 10 dni. Wystapila u mnie wysypka na szyi,za uszami i czole. Jest ona praktycznie nie widoczna,tylko przy dotyku czuć krostki. Nie swedzi,wydaje mi sie,ze pojawiła sie po odstawieniu antybiotyku. Mam ją ok. 3-4 dni. Czym może być spowodowana?

Lek. Katarzyna Szymczak

Uczulenie? Mononukleoza? Sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam