O czym świadczy wytrzeszcz jednego oka?
Witam mam pytanie mam wytrzeszcz jednego oka .wyniki zwiazane z tarczycą wszystkie w normie.rezonans magnetyczny glowy i oczodolow bez zmian patologicznych w obrebie oczodolow.ale jest zapalenie tarczycy czy to jest choroba hasimoto.pani endykrynolog powiedziala ze przy tej chorobie nie ma wytrzeszczu.bulam u okulisty cisnienia sa dobre oka.gdzie szukac ratunku jestem odsylana od ENDOKRYNOLOGA do OKULISTY i tak kółko.prosze o pomoc.jestem bez zadnych leków tylko krople bo juz mam suche oko.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Czy irydologia ma podstawy naukowe?
Irydologia to sposób diagnozowania z wykorzystaniem koloru tęczówki. Czy jest to skuteczny sposób? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.
Witam.wytrzeszcz jest skutkiem stanu zapalnego toczacego się w oczodole. Oczodól jest zamknięta puszką i zawartość jeżeli się nie mieści to przemieszcza się do przodu powodując wytrzeszcz. Czyli zapalenie tarczycy Hashimoto może również to spowodować lub miała Pani przedtem nadczynność nie wiedząc o tym. Poziomy przeciwciał? Rosną? Istotne jest żeby nie było ucisku na nerw wzrokowy. Stosujemy sterydy miejscowo i w zależności od stanu tarczycy Euthyrox w małych dawkach. Pozdrawiam serdecznie