O czym świadczy zachowana ciągłość przegród, pień płucny nieposzerzony?

Dzień Dobry, proszę o interpretację echo serca, jama lewej komory- 5,0 cm grubość 0,9-1,0, ef- 67 %, bez odcinkowych zaburzeń przedsionki niepowiekszone, pole powierzchni lewego - 18cm kwadratowych, prawego 16 9 norma 20 cm ) niewielkie brzeżne zwłoknienia płatków zastawki mitralnej, prawidłowa ruchomość płatków, mała niedomykalność mitralna, mała niedomykalność trójdzielna= rvsp 25 mmgh Zachowana ciągłość przegród, pień płucny nieposzerzony- 2,4 cm, aorta w normie- 3,2 cm,osierdzie niezmienione

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Powód wykonywania powyższego badania? Proponuję udać się do lekarza kardiologa