O czym świadczy zapach ocetonu i krew kale u 13-miesięcznego dziecka?

Witam. Wczoraj kal mojej 13 miesięcznej córki miał zapach acetonu. Kilka dni wcześniej robiliśmy badania kału ponieważ córka od 2 do 7 miesiąca miała żywą krew w piwluszce przy każdym stolcu. Nie zdiagnozowano żadnych fizycznych problemów ( usg jamy brzusznej i badania gastrologiczne). Po wprowadzeniu stałych pokarmów problem znikł , ale jak się okazało, raczej zamaskowal.... w ostatnim badaniu kału dziecka była krew utajona. Czy ostry zapach acetonu może mieć z tym związek?

zapach acetonu (woń kwaśnych jabłek) świadczy o cukrzycowej kwasicy ketonowej. W moczu pojawiają się ciała ketonowe (których głównym przedstawicielem jest aceton) i wywołują kwasicę metaboliczną, czyli stan zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej organizmu;

podejrzenie cukrzycy