Kobieta , 40 lat Quran mam 39 lat lecze sie na niedocZynnosc tarczycy no I mam gruczolaka na przysadce mozgowej biore lek levothyroxine na tatczyce i norprolac na prolaktyne poniewaz mam tez wysoka :/ od paru dni zle sie czuje puls przyspieszony a jestem niskocisnieniowcem juz nie wiem jak mam sie leczyc :/prosze o odpowiedz co mam robic ?...dodam ze lec ze sie juz albo dopiero 3 miesiac.....
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Może to dodatkowo jakaś choroba a nie skutek przyjmowanych leków . Sugeruję kontrolę u swojego lekarza rodzinnego, który zbadana panią ,wykona EKG i zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Niedoczynność tarczycyNiedoczynność tarczycy to zespół objawów wywołanych niedoborem hormonów produkowanych przez tarczycę. Niedoczynność tarczycy występuje prawie 5 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.
  • HipotyreozaNiedoczynność tarczycy (hipotyreoza) jest to choroba, w której dochodzi do niewystarczającego wytwarzania hormonów tarczycy lub istnieje całkowity ich brak. Występuje około 5 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: