O czym świadczy zmiana zachowania u chłopaka?

Dzień dobry,moim problemem jest to,że mój chłopak chce spokoju ode mnie. Przez tydzień sie go czepiałam pytalam o to samo czy mu zalezy i wmawiałam ze mnie nie chce itp. Teraz zrobił się obojętny, chamski mowi, ze ma dosc mojego takiego gadania, rozmowy z nim nie daja żadnego skutku, ma gdzies jak płacze zrobił sie bardzo obojętny. Niby kocha niby chce mnie, ale potrafi sie nie odzywac juz lub nie zapytac o mój dzien. Czy ma prawo chcieć odpocząć? Dać mu troszkę odpocząć? Proszę o pomoc.

Dzień dobry. Pisze Pani, ze Pani problemem jest to, że chłopak chce spokoju od Pani. A wcześniej, co było problemem? Z opisu wynika, że również nie była Pani spokojna o Waszą relację. Na podstawie krótkiego opisu trudno wnioskować o przyczynach nieporozumień, ale odnoszę wrażenie, że mają one szerszy zakres niż ten, który określa Pani problemem głównym. Zachęcam do podjęcia pracy z psychologiem. Po dokładniejszym omówieniu sytuacji z pewnością będzie mógł wskazać ewentualne pomocne rozwiązania. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam, Droga Pani, takie przedstawienie sytuacji wskazuje, że może to być zarówno chwilowy kryzys, jak i poważna trudność w Waszych relacjach. Czasami jest tak, że zbyt wysoki poziom emocji, który wydaje się, że u Pani występuje w relacjach z partnerem, powoduje, że "nie słyszymy" o co tak na prawdę chodzi tej drugiej stronie. Doradzam szczerą, ale spokojną rozmowę. Jeżeli uda się poznać istotę sprawy to będziecie wiedzieć nad czym pracować. W sytuacji braku efektów takiej rozmowy to najlepszym rozwiązaniem będzie nie naciskać i czekać na rozwój sytuacji. Piszę, żeby nie naciskać, bo jeżeli się uporczywie "goni tego, co ucieka" to paradoksalnie ten ucieka jeszcze szybciej. Proszę dać partnerowi trochę oddalić się, aby ten mógł rozeznać chęć bycia w waszej relacji. Być może będzie to dla Pani trudne, w takich chwilach nieocenione wsparcie przynosi rodzina, przyjaciele, w ostateczności też może Pani poprosić o pomoc psychologa. Z założenia może też być tak, że taka przerwa Pani po prostu "dobrze zrobi", będzie czas by się zastanowić czy Wasz związek przynosi obopólne korzyści, czy jest dla Pani satysfakcjonujący. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam, napisała Pani że chłopak chciałby aby dała mu Pani trochę spokoju, ma dosyć Pani uwag. Stał się obojętny i chamski. Myślę że danie mu czasu na przemyślenie, jak Pani napisała spokoju mogłoby pozwolić Państwu nabrać dystansu do całej sytuacji. Proszę zastanowić się nad skorzystaniem z rozmowy z psychologiem, psychoterapii. Warto rozważyć jakie ma Pani oczekiwania wobec związku, jakie potrzeby.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl