O czym świadczy zwężenie przewodu słuchowego?

Witam. Laryngolog stwierdzil u mnie zwężenie przewodu sluchowego. Ucho mnie nie bolało jest tylko przygluszone. Jaką może być przyczyna tego przewezenia. Czy to może być guz? Dodam że boli mnie delikatnie oko i głowa po tej samej stronie. Jakie badania zrobić żeby wykluczyć coś poważnego??

Witam.zbadać się u okulisty z odruchem rogówki wym. Guzy przewodu słuchowego okolicy kąta mozdzek owo mostowe dają zniesienie czucia rogówki po str chorej.pozdrawiam serdecznie