O czym świadczy zwiększająca się liczba czarnych plamek w oku?

Dzień dobry. Przeszło rok temu udałem się do okulisty ponieważ zauważyłem trzy czarne plamki w prawym oku. Plamki pojawiały się podczas ekspozycji oka na silne światło słoneczne. Podczas badania oka pani doktor nie odkryła plamek, które ja widzałem. Natomiast odkryła jaskrę. Zostałem zaopatrzony w lek - Monoprost, który aplikuję 1X dzienie przed snem. Wspomniany wcześniej problem związany z trzema czarnymi plamkami w prawym oku nie minął. Obecnie ich liczba zwiększyła się do 11 plamek . Bardzo zaniepokoił mnie ich wzrost oraz to, że w pobliżu tych plamek podczas ekspozycji na światło słoneczne widzę w ciele szklistym oka coś, co kształtem przypomina malutkiego obleńca o gdrubości włosa i długości około 3-5 mm. Podczs moich obserwacji stwierdziłem, że w oku jest ich więcej (około 4 lub 5ciu). Zauważyłem rówież, że obleńce zmieniają swoje położenie. Uprzejmie proszę o poradę o jakie badania powinienem prosić okulistę.

Witam
Oblence są mętami w ciele szklistym .należy je polubić. Nie wpatrywać się w nie. .starać się patrzeć poza nie. Dobrze ze przy okazji wykryto jaskrę.Badaniach badanie siatkówki i nic więcej. Pozdrawiam serdecznie