O jakie rozwiązania najlepiej prosić w gabinecie stomatologicznym?

Moje zęby to ruina. Mam obecnie 8 korzeni do wyrwania (potwierdzone u dentysty) Przeczytałam ostatnio, że kość po utracie zębów może zanikać z biegiem lat i będą problemy z przytwierdzaniem protezy. Z drugiej strony nie stać mnie na implanty aby temu zapobiec. Mam 26 lat, niebawem wychodzę za mąż, w październiku będę miała 2500zł na doprowadzenie górnej szczęki do względnego ładu (ekstrakcja i proteza natychmiastowa). O jakie rozwiązania najlepiej prosić w gabinecie? Jestem zdruzgotana

Proszę najpierw uporządkować stan uzębienia - co jest do usunięcia należy tego się pozbyć,zęby nadające się do ratowania poleczyć,a lekarz z całą pewnością doradzi jakie jest optymalne rozwiązanie uzupełnienia braków zębowych.

Dzień dobry, nie ma Pani innego wyjścia, jak usunąć wszystkie chore zęby i zrobić protezę natychmiastową. Natomiast docelowo musi być zrobiona dobrze pasująca proteza. Oprócz normalnej, fizjologicznej redukcji kości po usunięciu zębów, częstą przyczyną zaniku kości są źle dopasowane protezy i źle ustawiony zgryz. Dlatego nawet jeżeli nosi się tylko protezy, co jakiś czas warto je skontrolować u lekarza stomatologa posiadającego doświadczenie w protetyce.