O jakiej porze dnia najlepiej jeść owoce, aby nie podnosiły poziomu cukru?

Witam, o jakiej porze najlepiej jesc owoce aby nie podnosily poziomu cukru? Czy mozna je jesc na czczo lub po posilku?

Witam,

Ważne jest aby owoców nie jeść w godzinach wieczornych (na kolację oraz po kolacji).
Jak najbardziej owoc może być dodatkiem-deserem po I, II śniadaniu, obiedzie czy podwieczorku.
Bardzo ważna jest ilość zjadanych owoców w ciągu dnia, należy pamiętać o tym że są one również źródłem cukrów prostych - dlatego jak we wszystkim należy zachować umiar również w spożywaniu owoców.