O jedną tabletkę antykoncepcyjną za dużo

Witam, mam problem, który nawet dla mnie wydaje się śmieszny, ale wiąże się z moim roztrzepaniem i późną godziną całego zdarzenia:) W niedzielę zostały mi do wzięcia 3 tabletki (chodzi konkretnie o C***), we wtorek powinnam więc skończyć opakowanie i zacząć 7-dniową przerwę. Niestety w niedzielę wzięłam tabletkę wtorkową przez pomyłkę, więc wczoraj (poniedziałek) kiedy spojrzałam na listek, wystraszyłam się, że nadal jest tam tabletka z niedzieli i wzięłam 2 od razu - z niedzieli i wczorajszą, nie patrząc, że nie ma tabletki z wtorku i że po prostu się pomyliłam. Teraz nie wiem, czy zrobić po prostu 7-dniową przerwę już od dzisiaj, czy może zabrać jeszcze jedną tabletkę z nowego opakowania i od środy zacząć przerwę tak jak to powinno prawidłowo wyglądać? Proszę o pomoc, ponieważ takiego problemu nie ma nigdzie wyjaśnionego (wychodzi na to, że tylko ja jestem aż tak roztrzepana;) Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Powinna Pani połknąć jedną tabletkę z nowego opakowania i zrobić 7 dniową przerwę.

Z poważaniem