O której ostatni raz karmić 5,5 miesięczne niemowlę?

Witam, jestem mamą 5,5-miesięcznej córki. Od jakiegoś 1,5 miesiąca staram się małą oduczyć jedzenia w nocy i przesypiania całej nocy, jednak o ile wcześniej musiałam do niej wstawać 2 razy (ok 1-2 i 4-5), to teraz mała począwszy od 00:00 budzi się dość często. Ostatni raz je ok. 19:40 po kąpieli, dostaje mleko modyfikowane z kaszką, śpi spokojnie do ok. północy, potem budzi się, dostaje smoczka, albo daję jej napić się przegotowanej wody i zasypia, ale nie na dłużej niż 2h, ok 4:00/5:00 dostaje butlę, bo wtedy jest już faktycznie głodna, co poznaję po szybkości opróżnienia jej i śpi do 6:30/7:00. Kolejny raz mleko dostaje nie prędzej niż po upływie 4h, wcześniej nie domaga się nawet.

Zastanawiam się tylko, czy jeśli córka dostałaby jednak butelkę przy pierwszym wybudzeniu, ok północy, to może przespałaby spokojnie już do rana i może ma jednak za dużą przerwę między ostatnim karmieniem przed snem a pierwszym nad ranem?

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Nocne pobudki niestety są wpisane w rozwój i dobrze sobie to uświadomić i uzbroić się w cierpliwość. Długo jeszcze potrwa zanim dziecko zacznie sygnalizować o co mu chodzi ;) Proszę nie ograniczać dziecku jedzenia tylko karmić na żądanie! Skoro dziecko jest głodne to proszę je nakarmić;) jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich oczywiście.

Pozdrawiam