O który narząd chodzi?

Miałem atak kolki nerkowej prawej (taka diagnoza lekarza ch. wew.) wykonałem poniższe badania krwi i moczu w 12 godz. po pierwszym ataku kolki. Proszę o konsultację czy te parametry to rzeczywiście powiązane są z kolką nerkową, czy też innym narządem, którego objawy bólowe są podobne np. kolka wątrobowa, choroby wątroby lub trzustki czy też wyrostka? Oznaczenie (H) wyższe od normy (L) niższe od normy. Morfologia : WBC - 10,9 (H) MSD#- 0,8 RBC - 4,69 NEUT%- 79,1 (H) LYMPH#- 1,5 CRPL2 -białko C-reaktywne 0,12 (L) HGB - 15,0 mocznik w surow. 26,8 HCT - 41,0 kreatynina w surow.- 0,96 MCV - 87,4 NEUT# - 8,6 (H) MCH - 32,0 MCHC- 36,6 (H) PLT - 261,0 LYMPH%- 13,8 (L) MXD% - 7,1 Mocz badanie ogólne: cięż. wł. 1.010 (L) leukocyty - nie wykryto ph- 6 erytrocyty - 300 białko - nie wykryte nitraty - nie wykryto glukoza - w normie kwas askorbinowy - nie wykryto ketony -15 urobilinogen - w normie bilirubina - nie wykryto.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!

Nie ma powodów, by podważać diagnozę lekarza chorób wewnętrznych. Tym bardziej nie można tego zrobić na podstawie przedstawionych badań krwi. Aby wykluczyć inne przyczyny dolegliwości, konieczna jest szersza diagnostyka powiązana z badaniem klinicznym oraz pełnym wywiadem od pacjenta. Jeśli oprócz objawów kolkowych, dołączą się jeszcze inne, lekarz na pewno wykona szeroką diagnostykę.
Proszę zaufać lekarzowi, bez tego ciężko jest współpracować i leczenie staje się tylko nieprzyjemną koniecznością.

Pozdrawiam!