o powoduje niskie ciśnienie i podkrążone oczy?

Niskie ciśnienie i podkrążone oczy. Od kilku lat jestem cały czas senna, mam niskie ciśnienie, jestem zmęczona i mam podkrążone oczy. Robiłam różne badania. Nie mam anemii ani choroby tarczycy. Czy niskie ciśnienie ma związek z podkrążonymi oczami? Jak skutecznie podnieść ciśnienie i sprawić, aby worki i cienie pod oczami zniknęły albo chociaż zmniejszyły się?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli podstawowe choroby internistyczne zostały wykluczone to myślę, że nie ma powodów do większego niepokoju. Co do ciśnienia to dobrze by było jeśliby określiła pani jak to pani interpretuje. Hipotonia, której towarzyszą omdlenia i/lub utraty przytomności wymagają diagnostyki i leczenia kardiologicznego, ale jeśli mówimy o prawidłowym ciśnieniu z objawami tylko takimi jak ww. to może pomóc np. regularny wysiłek fizyczny (zwłaszcza aerobowy i wydolnościowy). Może to również pomóc na objawy zmęczenia. Dodatkowo proszę zadbać o odpowiednią higienę i czas snu.