OB osoby po nowotworze jajnika

O czym świadczy poziom markerów 101 i OB 56 po 2 godz. u osoby, która 3 lata temu chorowała na nowotwór jajnika?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pytanie nie zawiera informacji, o jaki marker chodzi. W odniesieniu do raka jajnika prawdopodobnie jest to Ca-125.  Nie mając tej informacji, nie mogę udzielić właściwej, rzetelnej odpowiedzi. Wartości referencyjne dla markerów zależą od metody oznaczania, zatem powinny być umieszczone obok wyniku badania i według tych wartości należy interpretować wynik.

OB jest zdecydowanie podwyzszone i wymaga wizyty u lekarza w celu wyjaśnienia przyczyny. Zważywszy na wywiad chorobowy nie należy jej odkładać.