Oba płaty w całości guzowato zmienione, niejednorodne

Prosze o pomoc. USG tarczycy: Prawy płat: 19x21x44, lewy:18x18x38. Oba płaty w całosci guzowato zmienione, niejednorodne, z licznymi przestrzeniami płynowymi. Cieśń szer.-3,3. Okolica naczyń szyjnych bez adenopatii. WYNIKI BADAN: THS: 1,5 (norma 0,35-4,94), TF4: 1,14 (norma 0,70-1,48). Prosze o interpretacje wyników.

Dzień dobry.

Tarczycy jeśli chodzi o jej funkcję hormonalną, funkcjonuje prawidłowo. Z uwagi na Pani młody wiek i zmiany w tarczycy warto rozważyć postępowanie chirurgiczne, choć usg zostało opisane niezbyt szczegółowo, m.in. nie są podane wielkości zmian guzowatych, itd. Na pewno przed dalszym postępowaniem warto wykonać biopsję budzących największe podejrzenia zmian i wówczas udać się do endokrynologa celem podjęcia najkorzystniejszej dla Pani decyzji na temat dalszego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz