Obawy o związek z dziewczyną chorą na nerwicę

moja dziewczyna ma nerwicę i oabawiam się przyszłości czy sam sobie z tym poradzę..czy z nerwicą lękową(obawy przed duchami,śmiercią,zle myśli i wyobrażenia) można poradzić sobie samemu? czy warto z nią walczyć ,a może zaakceptować "udawac" ,że nic się nie dzieje?a może podporządkować jej życie?

Dzień dobry,

Zdrowsze będzie namówienie dziewczyny na podjęcie leczenia u specjalistów, a nie udawanie czy akceptowanie zaburzenia, które można WYLECZYĆ.

Witam,
generalnie nerwicę warto leczyć, najlepiej w psychoterapii, trudno jest raczej poradzić sobie samemu, ale to już jest kwestia decyzji pana dziewczyny. Udawać, że nic się nie dzieje i podporządkować życie to także nie najlepsze pomysły, choć zapewne pana dziewczyna będzie potrzebowała wyrozumiałości i wsparcia z Pana strony. Być może byłaby możliwość porozmawiania w dziewczyną na temat diagnozy i psychoterapii. Pozdrawiam.