Obawy przed antykoncepcją hormonalną przy nieregularnych miesiączkach, nadżerce i trądziku

Mam 20 do niedawna miałam dość regularne miesiączki, ponad rok temu ginekolog powiedział że mam nadżerkę ale to dopiero po pierwszej ciąży można leczyć. Od lat walczę ze strasznym trądzikiem i bardzo bolesnymi miesiączkami. Lekarka proponowała mi plastry antykoncepcyjne ale ze względu na skutki ubczone i po plastrach, tabletach i spirali u mojej mamy zawsze się bałam i nadal obawiam się nie mówiąc o problemach z ciążą w przyszłości. Czy faktycznie moje objawy są słuszne ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Owszem, czasami mogą pojawić się problemy związane z antykoncepcją przyjmowaną przed ciążą. Warto jednak spróbować jednej ze wspomnianych metod gdyż może akurat w Pani przypadku okażą się one skuteczne.