Obawy przed ciążą a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, Moje cykle trwają 29-30 dni od pol roku zażywam tsbletki Yasminelle, w trakcie początku drugiego tygodnia zażywania tabletek kochałam się ze swoim chłopakiem "do końca". Teraz, zauważyłam bóle podbrzusza, niekiedy skurcze i dużo przezroczystej, bardziej wodnistej wydzieliny która czasami po wyschnięciu jest biała. Nie ma zapachu, raczej wodnistą konsystencję. Tabletki zażywam regularnie o tej samej godzinie, żadna nie została pominięta. Czy mogę obawiać się ciąży ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Dla pewności proponuję wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.