Obawy przed pierwszym stosunkiem z partnerką

Dzien dobry, Mam pewien problem.Niedlugo bedę kochal się pierwszy raz ze swoją partnerką i mam spory lęk oraz obawy dotyczące tego. doszlo do tego stopnia ze podczas masturbacji sprawdzam rózne warianty np. czy potrafię utrzymac erekcję,jak szybko osiągam wytrysk itd. a jak juz coś slabo mi wyjdzie np. slaba erekcja podczas masturbacji to bardzo się tym przejmuje.zamartwiam się rożnymi wariantami ze nie będę mial erekcji,wytrysku itd.proszę bardzo o poradę jak sobie z tym poradzic.

Witam
Przede wszystkim prosze się nie stresować i nie nakręcać negatywnymi scenariuszami. Im bardziej będzie Pan to robił tym większy lęk pojawi się podczas współżycia, co może spowodować problemy z erekcją czy szybkim wytryskiem.
Niezależnie jednak od tego bardzo często zdarza się tak, że problemy z wytryskiem czy erekcją się pojawiają i jest to spowodowane choćby dużym ładunkiem napięcia seksualnego. Stres i lęk przed niesprawnością seksualną może powodować również problemy przy masturbacji.
Pozdrawiam B.K.

Bynajmniej nie musi być wszystko na piątkę w pierwszym kontakcie seksualnym. Często jest on "nieporadny" i trzeba sobie dać na to zgodę...
Ważne jest rozwiązanie problemu zabezpieczenia.
A dobrym w "ars amandi" staje się mężczyzna po jakimś czasie.
Trzeba też sobie zdawać sprawę, że dziewczyny też maja różne lęki i obawy...
Nic nie umniejszając, ale ważniejsza jest emocjonalna bliskość, czułość, a nie technika...
Pozdrawiam i proszę nie przenosić w sposób bezpośredni obserwacji z masturbacji na kontakt z kobietą, te aktywności są tylko pozornie bardzo podobne...
Ważne, żeby być sobą, być naturalnym. Nikt nie urodził się mistrzem w sztuce miłości.
Będzie prawdopodobnie całkiem nieźle, a potem całkiem dobrze, a może nawet bardzo dobrze...
JW, Poznań.