Obawy przed samotnym starzeniem u 41-latki

Mam 41 lat, od 13 lat jestem samotna i nie potrafie poznac nikogo, kto chcialby ze mna zwiazku, przelotne romanse nie spelniaja mojej potrzeby bliskosci,. Jestem osoba komunikatywna, towarzyska, otwarta, nie boje sie relacji z mezczyznami, po prostu nikogo nie poznalam, kto szukalby zwiazku.psycholog nie pomogl....obawiam sie tych samotnych lat, co przede mna, samotnego starzenia sie....samotnych swiat.....jak sobie pomoc?

Witam
Oczywiście zawsze, na każdym etapie życia może się zdarzyć, że spotka Pani na swojej drodze mężczyznę z którym postanowi Pani spędzić resztę życia. Niezależnie jednak od tego warto poświęcić więcej uwagi swoim kontaktom z rodziną (to członkowie rodziny najwierniej towarzyszą nam w okresie starości). Warto też zadbać o swoje relacje z przyjaciółmi, znaleźć grupę osób wśród których będzie Pani mogła realizować swoje zainteresowania, czy pasje.Wtedy nie będzie się Pani czuła samotna nawet jeśli będzie Pani sama.
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam serdecznie

Najważniejsze, żeby wzmocniła Pani swoją samoocenę, nabrała pewności siebie, polubiła siebie i poznała swoje mocne strony, zaczęła Pani czerpać radość z życia , zaczęła wychodzić z przyjaciółmi , znajomymi, częściej bywała w różnych lokalach ze znajomymi. Być może kontakt z innym psychoterapeutą Pani pomoże , żeby odnaleźć sens.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta