Obawy przed ślubem po rozmowie z koleżanką

Witam, mam 23 lata. Jestem z narzeczonym 21 miesięcy. Mieszkamy ze sobą większość tego okresu. Za 9 miesięcy wychodzę za mąż. Sala, kościół itp. już zamówione. Do niedawna żyłam tylko i wyłącznie tym ślubem. Byłam przeszczęśliwa. Jakiś miesiąc temu spotkałam się ze znajomą, którą kiedyś uważałam za przyjaciółkę. Po rozmowie, od słowa do słowa, powiedziała mi, że nie jestem szczęśliwa i że jeżeli nie znajdę dla siebie jakiejś pasji, to się wypalę. Jestem osobą niezwykle emocjonalną i, niestety, po tej rozmowie zaczęłam myśleć. A raczej zadręczać się myślami. Aktualnie doszło do tego, że mam huśtawki nastrojów. Raz wszystko jest dobrze, a za chwilę jestem roztrzęsiona i płaczę. Nachodzą mnie myśli, że może jednak go nie kocham, boję się tego, mam uczucie wielkiego ciężaru w żołądku. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, dostałam leki uspokajające i poprosiłam o skierowanie do psychologa. Do tej pory myśl o ślubie jest dla mnie odskocznią od myśli, ale kiedy dostaję np. maila z czułymi słowami od narzeczonego, zaczynam płakać. Błagam o pilną odpowiedź. POMOCY!

Witam Panią!

U wielu osób, w miarę zbliżania się daty ślubu, pojawiają się wątpliwości. Jednak w sytuacji, gdy takie wątpliwości zaczynają mieć znaczący wpływ na nasze samopoczucie, warto jest skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Do psychoterapeuty nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, więc może się Pani udać bezpośrednio do Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnego gabinetu psychoterapeutycznego.

Chciałabym też zaznaczyć, że leki uspokajające nie rozwiążą Pani problemu, i radziłabym zachować ostrożność w ich stosowaniu. Sugerowałabym natomiast, aby nie zwlekała Pani z wizytą u psychoterapeuty, który pomoże Pani w dotarciu do źródła lęku, zrozumieniu go i znalezieniu właściwego rozwiązania problemu.

Pozdrawiam.