Obawy przed wyleczeniem lęków

Jestem po dwóch wizytach u psychoterapeuty, ponieważ moje lęki i "odchyły" są prawie nie do zniesienia. Paradoksalnie, po wizycie u terapeuty pojawiła się lekka nadzieja na wyleczenie i...Tego się obawiam! Z jednej strony nie mogę żyć z odchyłami, z drugiej...Boję się wyleczenia, stracę to, co na swój sposób czyniło moje życie barwnym. Czy zdarzają się takie obawy u pacjentów?

1. by zmiana nie była zbyt szybka
2. by zobaczyć jasną i ciemną stronę zmiany (oraz pozostania w obecnej sytuacji)
Pani obawy są jak najbardziej na miejscu. Zachęcam do omówienia ich na sesji.
Wszystkiego dobrego.

Witam,

dylemat i obawy które Pan opisuje, przeżywa wiele osób rozpoczynających terapię, Fenomen lęku... ma to do siebie, że wkracza z całym dobrodziejstwem, wnosi pozytywy i negatywy w życie osoby, która spotyka go na swojej drodze życia. O tym co Pan czuje proszę porozmawiać z psychoterapeutą.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Tak i są to dość częste obawy. Proszę kontynuować terapię i powoli doprowadzać wraz z terapeutą do zmiany. Pozdrawiam