Obciążenie doustne glukozą 75 g w ciąży

Chciałabym prosić o komentarz do wyników obciążenia doustnego glukozą 75g w ciąży. 23 lata, aktualnie trwa 26 tydzień ciąży. Wyniki następujące: glukoza na czczo - 72 mg/dl glukoza po 2 godzinach - 181 mg/dl Czy jest to cukrzyca ciążowa czy jedynie stan przedcukrzycowy (w internecie 140-200 mg/dl stan przedcukrzycowy). Czy wystarczy zastosowanie odpowiedniej diety? No i przede wszystkim w jaki sposób wpływa to na dziecko? Dodam, że nie zauważyłam żadnych objawów, a dziecko zdrowe. Pozdrawiam

Nie ważne czy już cukrzyca, czy dopiero stan przedcukrzycowy. Cukier jest za wysoki obciążeniu glukozą. Dieta przeciwcukrzycowam to podstawa i konieczność, może wystarczy, a może nie. Zależy jak organizm zareaguje na dietę. Co robi nadmiar cukru w organizmie? Niszczy wzrok, narządy miąższowe, komórki nerwowe, a to dopiero początek. Pozdrawiam