Obecna zmiana ogniskowa hypoechogeniczna z bezechową otoczką o unaczynieniu mieszanym wzmożonym

2 tyg temu w USG wykryto mi guzka na lewym płacie tarczycy o wymiarach 17x13x27. Echogeniczność miąższu niejednorodna, obniżona. Ukrwienie miąższu w normie. Obecna zmiana ogniskowa hypoechogeniczna z bezechową otoczką o unaczynieniu mieszanym wzmożonym.Nie stwierdzono podejżanych węzłów chł.Wynik BACC -obfita gęsta treść krwista.Liczne regularne tyreocyty w płatach rozproszone. Obraz sugeruje rozrost guzkowy Bethesda II. TSH-1,95; FT33,38; FT4-1,41; anty-TPO-8,64; anty-TG 223,7.Proszę o interpr.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki badań świadczą o autoimmunologicznym tle choroby tarczycy. Takie guzki muszą być okresowo kontrolowane.