Obecne białko w moczu, podwyższony Aspat
Witam! Ostatnio robię badania podstawowe krwi i moczy i za każdym razem wychodzi jakaś nieprawidłowość : Miałem w kolejności : obecne białko w moczu(wrzesień 2013), podwyższony Aspat do 102 U/L(marzec 2014) i ostatnio podwyższoną Amylaze 102 U/L. Ponadto badanie USG wykazało powiększoną śledzionę do 143 mm w osi długiej bez innych zmian. W maju idę na badanie kolanoskopii (powodem są częste zaparcia). Czy te objawy mogą być związane z jakimś konkretnym schorzeniem? Dziękuje za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Badanie moczu na glukozę
Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - badania te nie mają wspólnej korelacji (tym bardziej że były robione w różnych okresach czasowych). białko w moczu - nieprawidłowa funkcja nerek, ASPAT - nieprawidłowa funkcja wątroby, i Amylaza - dotyczy trzustki. Proponuje: powtórne badania krwi ( - wszystkie parametry jednocześnie) i po kolonoskopii wizytę u lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski