Obecność aktywnych metabolicznie przerzutów raka do wątroby u 51-latki po mastektomii piersi

Witam, Moja mama (51 lat) przeszła w 2012 r mastektomie prawej piersi (chemio i radioterapia). Wykonane teraz badanie PET wskazało na obecność aktywnych metabolicznie przerzutów raka do wątroby (18mm, 17mm; oraz drobne rozsiane ogniska o śr. do 11 mm). Ponadto nieaktywne metabolicznie guzki płuc oraz ogniska lityczne w kościach pokrywy czaszki śr 5mm i 3mm bez wzmożonego metabolizmu. Co to oznacza? Prosze o ocenę jakie powinno być dalsze leczenie oraz jakie są rokowania. Z poważaniem, Monika

Badania wskazuja na postęp choroby, pacjentka wymaga zapewne dalszego leczenia, a jaki schemat powinien być wybrany to zalerży od cech raka i prowadzonego dotychczas lecznia