Obecność bakterii Enterococcus Faecalis w posiewie z szyjki macicy

Witam, czy możliwe jest aby w posiewie z szyjki macicy wykryto bakterie Enterococcus Faecalis (wzrost obfity) podczas gdy biocenoza pochwy i cytologia są bez zastrzeżeń oraz brak jakichkolwiek objawów zewnętrznych (świąd, upławy)? Możliwe jest że mogła zajść jakaś pomyłka w wyniku posiewu? Dodatkowo chciałabym spytać jakie badanie (posiew moczu czy nasienia) powinien wykonać partner aby zbadać obecność bakterii u siebie? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję powtórzyć badanie, być może doszło do zanieczyszczenia próbki, a u partnera wykonac wymaz z cewki moczowej.
Pozdrawiam