Obecność bakterii w drogach rodnych przed zabiegiem IVF

Witam, proszę o pomoc. Podchodzę do IVF, w posiewie z pochwy i szyjki macicy stwierdzono obecność bakterii Enterococcus faecalis i Staphyococcus species. Przepisano 5-dniową kurację lekami Ciprinol 500mg, Zinnat 500mg, Mycosyst 200mg. Po 2 tygodniach od zakończonej kuracji ponownie zrobiono posiewy i niestety nadal są bakterie. Jaką kurację powinnam przejść, jakie leki powinno się zapisać i jak długo powinnam stosować, by pozbyć się tych bakterii? Mam niskie AMH, zależy mi na czasie i zdrowiu.

Piotr Pilarski

Warto byłoby wykonać antybiogram i podać lek zgodnie z antybiogramem.

Pozdrawiam.