Obecność białka w moczu a zaburzenia pracy nerek

Czy obecność białka w badaniu moczu może być traktowana, jako skutek wrażliwego pęcherza, czy jest powodem do dalszej diagnostyki i sugeruje zaburzenia pracy nerek?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od tego jaka ilość białka pojawia się w moczu. Fizjologicznie może być go poniżej 250mg na dobę. Każda ilość powyżej wymaga oceny funkcji nerek.