Obecność brązowego znamienia u 38-latki

Witam serdecznie. Idealnie pod dorzecza stanika mam znamię, o regularnych kształtach, jasno brązowe, jednolite, lekko wypukłe, porośnięte włosami, które od jakiegoś czasu niekiedy (nie zawsze) lekko boli mnie przy dotyku. Znamię oglądał chirurg, który powiedział, że nie widzi cech złośliwości i ze ból jest spowodowany draznieniem przez kamerkę. Wybieram się jeszcze do dermatologa. Czy takie znamię jest niebezpieczne i należy je bezwzględnie usunąć?

To można stwierdzić tylko badając to znamię. Jeżeli chirurg nie stwierdził obecnie cech złośliwości znamienia to zapewne tak jest. Dobrze jest zbadać znamię dermoskopem, więc wizyta u dermatologa jest jak najbardziej wskazana. Pewne rozpoznanie daje badanie histopatologiczne po wycięciu. Jeżeli znamię jest łagodne to decyzja o wycięciu należy do Pani i może być ze względu na estetykę.