Obecność drożdżaków w badaniu osadu moczu

Witam, jestem w 34 tygodniu ciąży. Proszę o interpretację wyników moczu: URO - norm, GLU neg, BIL neg, KET neg, SG 1020, BLD neg, pH 6,5, PRO neg, NIT neg, LEU neg, OSAD: nabłonki - w d. liczne o poj., krwinki białe - 5-7 wpw, krwinki czerwone św 0-2 wpw, wałeczki nie ma, składniki mineralne d. liczne, pasma śluzu poj., drożdżaki.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani wyniku jedyną nieprawidłowością jest obecność drożdżaków w badaniu osadu moczu. Drożdżaki, czyli szczepy grzybów z rodzaju Candida, w chwili obecnej nie stanowią raczej zagrożenia dla Pani dziecka. Jeśli natomiast znajdowałyby się w pochwie w czasie porodu, mogłoby dojść do infekcji noworodka. W zależności od decyzji ginekologa, być może będzie konieczne miejscowe leczenie przeciwgrzybicze.