Obecność fosforanów w moczu

Witam. Jestem obecnie w 13 tygodniu ciąży. Dwa dni temu wykonałam badanie moczu i wyniki, jakie otrzymałam, są następujące: kolor: żółty, przejrzystość: mętny, glukozy, bilirubiny oraz ketonównie wykryto, ph: 8, ciężar właściwy:1.015, białko i azoty nie wykryto, urobilinogen: 0,2 ,erytrocyty: ślad świeże: 3-5, nablonki płaskie i leukocyty: pojedyncze, bakterie nieliczne, fosforany bezpostaciowe liczne, osad moczu: *****. Z góry dziękuję za wszelkie informacje i sugestie. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obecność fosforanów w moczu sugeruje podwyższone ryzyko wystąpienia kamicy, jeśli już nie doszło do uformowania złogów. Obecność świeżych erytrocytów w moczu może wynikać z podrażnienia błony śluzowej dróg moczowych przez sole fosforanowe.
Obecność bakterii, choć nielicznych, skłania do rozważenia leczenia zakażenia, zwłaszcza w przypadku zasadowego pH, sprzyjajacego zakażeniu, co wymaga szczególnej ostrożności u kobiet ciężarnych.

W związku z ryzykiem obecności złogów, warto rozważyć USG.

Pozdrawiam