Obecność guzka na przedniej ścianie odbytu

Witam, Mam problem, stwierdziłem obecność guzka w odbycie, na przedniej ścianie odbytu. Guzek jest na głębokości ok 5mm w głębi odbytu, "na oko" wielkości pestki od wiśni. Po naciśnięciu jest bolesny i dosyć twardy. Zastanawiam się co to może być, jest to nieco niepokojące, mam wrażenie że wcześniej tego nie było. nie sprawia żadnych problemów, nie boli w trakcie czynności codziennych, brak krwi w kale itd. Brak innych objawów poza bolesnoscia gdy go przycisne palcem w odbycie. Co to jest?

Witam , nie istnieje diagnozowanie ani leczenie przez internet (tzn.na odległość,bez badania)!!! Konieczna wizyta u chirurga lub proktologa! z.żurawski