Obecność HBsAg a WZW typu B

Czy możliwe jest ponowne zarażenie WZW typu B ? Około 15 lat temu wykryto u mnie przeciwciała WZW, możliwe że byłem zarażony od dziecka. Od tego czasu nie badałem się, obecnie wykryto u mnie HBsAg dodatni i za 2 miesiące mam termin w poradni. Czy możliwa jest utrata przeciwciał oraz odporności i ponowne zarażenie ? Czy wtedy miałbym postrać ostrą ?

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie,
bez wykonania badań przeciwciał trudno odpowiedzieć na to pytanie. To że jest pan zakażony jest pewne.