Obecność HPV i ryzyko zarażenia partnera

Witam, Ostatnio zrobiłam badania. Okazało się, że wynik HPV dodatni. Współżyłam ze swoim chłopakiem 2 razy bez zabezpieczenia.Czy istnieje możliwość, że go zaraziłam? Kiedy może wykonać badania (po jakim czasie od ewentualnego zarażenia) w celu potwierdzenia obecności HPV? Przeczytałam, że lekarstwa na HPV nie ma. Czy współżycie z zabezpieczeniem (prezerwatywa) ochroni mężczyznę przed zarażeniem? Czy jeżeli jesteśmy zarażeni obydwoje to co można zrobić? Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.

Prezerwatywa chroni przed infekcą HPV, Jezeli współżyliście bez to duże prawdopodobienstwo że partner się zaraził. Nie ma lekarstwa , ale często ulega samoistnej remisji , czyli inf zanika . Należy wykonać badanie mRNA HPV. Zdiagnozować które typy Pani posiada.i z tą informacją udać sie do ginekologa. Zapraszam