Obecność kilku drobnych ognisk hiperintensywnych w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR

Proszę o interpretację:K29 lat, Badanie MR głowy bez kontrastu - w obrębie istoty białej lewej półkuli mózgu, podkorowo w okolicach czołowo-ciemieniowych obecność kilku drobnych ognisk hiperintensywnych w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze zmian naczyniopochodnych. W zakresie przyśrodkowej części prawego płata skroniowego w warstwach dolnokomorowych widoczna owalna przestrzeń o śr 5mm o sygnale płynowym odpowiadająca najpewniej jamie opustoszeniowej ew niewielkiej torbielce

Piotr Pilarski

Zmiany naczyniopochodne świadczą o lokalnym niedokrwieniu oraz miażdżycy. Sugeruję wizytę u neurologa.

Pozdrawiam.

Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.