Obecność licznych normoechogenicznych i nieco hypoechogenicznych

Witam Bardzo proszę o interpretację usg.Mam 38 lat Wynik badania usg.Gruczoł tarczowy o wymiarach płat prawy Ap 21mm,Lp 22mm dł 74 mm płat lewy Ap 28mm,Lp 27mm dł90mm-zagłębia się za mostek. cieśń o gr 5mm. Gruczoł tarczowy o niejednorodnej echostrukturze i echogeniczności wykazuje obecność licznych normoechogenicznych i nieco hypoechogenicznych o śr od 3mm do największego w płacie prawym 8mm i lewym 18mm.Poza tym gruczoł tarczowy zmian nie wykazuje.Proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania hormonalne czyli TSH oraz fT3 i fT4.