Obecność mlecznego trzonowca u 20-latki

Witam, mam 20 lat i posiadam jeszcze mlecznego, górnego trzonowca.. Problem jest w tym, że jak miałam 15 lat byłam u ortodontki i założyła mimo tego aparat.Wysłała mnie do chirurga, ale nie poszłam. Stały ząb był nawet odczuwalny palcami w dziąsłacha teraz już go nie wyczuwam.Powiedziała mi,że jak nie pójdę do chirurga to ten ząb może mi się w przyszłości wybić kiedyś na podniebieniu.Czy to prawda?Czy ząb przechowywany przez lata może zaszkodzić?Nie mógł wypchać mlecznego bo rośnie poziomo...

Szkoda,że nie skorzystała Pani z rady ortodonty. Wtedy był czas żeby wprowadzić stały ząb do łuku. Być może jeszcze teraz jest taka możliwość- decyduje ortodonta. Jeżeli ułożony jest poziomo raczej nie ma możliwości żeby wyrósł. Pozdrawiam