Obecność moczanów w wyniku badania moczu

Przejrzystość mętny Barwa c.żółty Ciężar wł 1,027kg/l (1,015 1,030) pH 6,0 (5,0 7,0) Glukoza nieobecna Ketony ślad mmol/l (0,00 0,50) Urobilinogen 3.2 µmol/l ( 0,0-16,0) Bilirubina nieobecna Białko obecne Azotyny obecne Erytrocyty wykryto Leukocyty wykryto Osad moczu Moczany bezpostaciowe kryją pw. Białko w moczu 0,57 g/(0,00 0,15) co oznaczają wyniki i moczany? Mocz nie był w lodówce był dostarczony w ciągu godziny

Lek. Tomasz Budlewski

Z nieprawidłowości w badaniu zwracają uwagę obecność białka, azotynów i leukocytów, które mogą świadczyć o infekcji w drogach moczowych lub innej poważnej chorobie nerek. Moczany mogą występować w moczu osób zdrowych. Proszę z tym wynikiem udać się do lekarza, który zlecił to badanie.
Nie wiem z jakiego powodu zostało ono zlecone co jest dosyć istotne przy interpretacji wyników.