Obecność MTHFR A1298C i PAI-1 4G/5G w układach heterozygotycznych a planowanie ciąży

Szanowni Państwo. Bardzo proszę o poradę. Test DNA wykazał u mnie obecność wariantów: MTHFR A1298C i PAI-1 4G/5G w układach heterozygotycznych. Konsultowałam się z ginekologiem, ponieważ planuję ciąże, ale nie wiele mi powiedział. Biorę kwas foliowy w dawce 0,4. Chciałabym zapytać czy w tej sytuacji powinnam zrobić badanie stężenia homocysteiny i badanie stężenia kwasu foliowego czy również analizę polimorfizmu genu MTHFR i czy można zrobić tylko dla A1298C? Czy są to drogie badania? Pozdrawim

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udac się do genetyka medycznego aby okreslic najbardziej optymalne postępowanie.