Obecność NOTCH w tętnicy macicznej 2 tygodnie przed obumarciem płodu

Podczas ostatniego badania prenatalnego dwa tygodnie przed obumarciem płodu (wewnątrzmaciczne obumarcie płodu nastąpiło w 34 tc) w tętnicy macicznej po prawej stronie obecny był NOTCH (co to znaczy?) Zaleceniem było jedynie pomiar ciśnienia (zawsze było niskie, więc dobrze) i kontrola biomertii płodu - wielkość dziecka prawidłowa. Czy ten NOTCH mógł wskazywać już na jakieś niepokojące zmiany, niedotlenienie dziecka, niewydolność łożyska? Płód ważył 1860 g, łożysko 250 g (podobno za małe na 34tc)

Piotr Pilarski

Jest to skrót od wcięcia wczesnoskurczowego stwierdzanego dzięki metodzie doppler. Jest to czynnik ryzyka wystąpienia nadciśnienia indukowanego ciążą oraz rzucawki.

Pozdrawiam.