Obecność nużeńca na powiekach

Niedawno zdiagnozowano u mnie na powiekach obecność nużeńca. Okulista zalecił mi płyn i lipożel Demoxoft. Czytałam jednak że nużeńca trudno jest się pozbyć, a tymczasem dostałam leki nawet nie skierowane stricte w kierunku tego roztocza. Chciałabym się upewnić czy długotrwałe ich stosowanie, bez wspomagaczy na receptę, wystarczy by się tego lokatora pozbyć na dobre?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie wiem jakie konkretnie leki Pani zaordynowano, jednak myślę iż lekarz zlecając terapię wie co robi i ma na celu uzyskanie całkowitego wyleczenia. Leczenie trwa nawet do 6 miesięcy, ale w przypadku nużeńca trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ leczenie MUSI być długotrwałe. Dlaczego? otóż cykl rozwojowy nużeńca trwa ok. 25 dni. Pasożyt ten bytuje bardzo głęboko w warstwach skóry i specyfiki, stosowane w postaci maści zabiją jedynie te pasożyty, które wyjdą na powierzchnię. Głęboko, w warstwach skóry, pozostają larwy, których nie jest w stanie zabić nic, zatem należy czekać, aż przejdą w fazę osobnika dorosłego i wyjdą na powierzchnię.

Witam.
Leczenie Demodexu jest bardzo trudne i wymaga od pacjenta wyjątkowo silnej woli i samozaparcia w leczeniu.
Lek który zaproponował okulista jest na rynku polskim najnowszą alternatywą w walce z nużeńcem.
Pozdrawiam