Obecność płynu w dolnej części brzucha po usunięciu żołądka - co to może być?

Witam! Moja mama jest po operacji usunięcia żołądka (nie stwierdzono raka). Minęło 8 miesięcy, ale mama ma problem z jedzeniem - zupełny brak apetytu i USG wykryło wodę w dolnej części brzucha. Co to może znaczyć? Proszę o odpowiedź.

Myślę, że chodzi o występowanie w USG płynu w miednicy (zatoce Douglasa), czyli nagromadzenie płynu między odbytnicą, a macicą. W takim wypadku radziłbym skonsultować się z ginekologiem (zazwyczaj taki płyn powstaje w wyniku patologii w zakresie narządu rodnego). Oczywiście celem oceny i kontroli układu pokarmowego wykonanie gastroskopii. Trudno mi udzielać konkretnych odpowiedzi bez bezpośredniego badania, bez szczegółowej analizy badań dodatkowych. Zbyt lapidarne mam informacje na temat stanu zdrowia Pani mamy.